Sandris Šedis uzvar Pasaules kausā armvrestlingā – Zloty Tur 2018

Latvijai 3 medaļas un čempiona tituls pasaules kausā armvrestlingā

            Lavijas izlase atgriezusies mājās ar kopumā izcīnītām trīs medaļām pasaules kausā armvrestlingā „Zloty Tur 2018”, kas no 16. – 18. novembrim norisinājās Rumiā, Polijā.

            Pirmajā sacensību dienā tika aizvadītas cīņas ar kreiso roku, kur Latviju pārtāvēja trīs sportisti. Sieviešu konkurencē, kategorijā +65kg, Sandra Zālīte, bet vīriem kategorijā -86kg Ainārs Tukmanovs, un Sandris Šedis, kategorijā -105kg. Sandra Zālīte ierindojās 5. vietā septiņu dalībnieču konkurencē. Ainārs Tukmanovs izcīnīja augsto 6. vietu no 25 dalībniekiem, bet Sandris Šedis ierindojās 8. vietā no 16 sportistiem.

 

            Nākamajā dienā tika dots starts cīņām ar labo roku. Tāpat kā pirmajā dienā Latviju pārstāvēja Sandra Zālīte un Sandris Šedis, kā arī -105kg kategorijā Normunds Tomsons.  Kategorijā +65kg sievietēm, Sandra Zālīte palika vienu soli no pjedestāla ierindojoties 4. vietā. Normunds Tomsons smagās cīņas spēja sev nodrošināt 3. vietu no 19 dalībniekiem. Taču par iespējams lielāko pārsteigumu gan sev pašam, gan visiem klātesošajiem, kā arī cilvēkiem pie TV ekrāniem parūpējās Sandris Šedis. Kategorijā -105kg Sandris pirmajā cīņā, pateicoties eksplozīvam startam viegli tika galā ar sportistu no Krievijas, bet pēc tam tādā pašā manierē tika pieveikts ukrainis un vēl viens Krievijas pārstāvis. Par iekļūšanu finālā Sandrim bija jācīnās ar Alanu Makejevu no Krievijas, cīņa nonāca līdz saitēm, kur Šedis izrādījās pārāks. Finālā Krievijas sportists nespēja tikt galā ar uztraukumu un nerviem, kā rezultātā pieļāva 2 piezīmes, kas nodrošināja Sandrim Šedim čempiona titulu. Šī bija lieliska dāvana Latvijai tās simtgadē, šajā zīmīgajā datumā, pirmo reizi vēsturē, diviem Latvijas pārstāvjiem kāpjot uz pjedestāla pasaules kausā. Šāds panākums abiem latviešiem ļāva kvalificēties absolūtajai kategorijai, kura startēja vēlāk vakarā. Normunds Tomsons uzrādīja ļoti labu rezultātu izcīnot 5. vietu. Taču par vakara galveno pārsteigumu atkal parūpējās Sandris Šedis, pirmajā cīņā izcīnot uzvaru pret +105kg kategorijas uzvarētāju, bet pusfinālā smagā, minūti ilgā cīņā „āķos”, gūstot panākumu pār Gruzijas pārstāvi, kurš iepriekš triumfēja kategorijā -78kg, finālā Sandrim pretī stājās Jevģenijs Prudņiks no Ukrainas, pret kuru spēka vairs nepietika, kā rezultātā izcīnīta apbrīnojamā 2. vieta.

Dalies un Mīli Armrestling
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •