Krasovskim 2 zelti, Zālītei bronza – Latvijas izlase atgriežas no Eiropas Čempionāta

No 28. maija līdz 2. jūnijam Sofijā, Bulgārijā norisinājās Eiropas čempionāts armvrestlingā, kur starp vairāk nekā 800 dalībniekiem piedalījās arī Latvijas izlase 9 sportistu sastāvā. Sešās sacensību dienās par medaļām cīnījās U18, U21, veterāni, para-armvrestlinga dalībnieki un pieaugušie armvrestleri.

Pirmo reizi Latvijas armvrestlingā Latvijai ir dubultčempions – salaspilietis Vladislavs Krasovskis, 2018. gada Latvijas absolūtais čempions armvrestlingā, izcīnīja zelta medaļu ar kreiso roku, kur nepiedzīvojot nevienu zaudējumu, Vladislavs uzvarēja visus pretiniekus. Ar labo roku tomēr nācās piedzīvot zaudējumu kvalifikācijas cīņas, tomēr finālā Vladislavs spēja divas reizes uzveikt Vadimu Akperovu no Krievijas un nostiprināt sevi kā pirmo numuru Eiropā.

Dāmu sacensībās pieaugušajiem ar kreiso roku bronzas medaļas izcīnīja Sandra Zālīte kategorijā līdz 80 kg. Ar labo roku Sandra ierindojās 6. vietā, piekāpjoties Krievijas un Zviedrijas sportistēm.

Pirmajās divās sacensību dienās uz starta stājās U18 un U21 grupas sportisti. Eduards Grīvstāns ar kreiso roku ierindojas 4. vietā 60 kg kategorijā, bet Linards Mežaelons 7. vieta -80 kg kategorijā. Nākamajā sacensību dienā ar sacensībās ar labo roku Grīvstānam 6. vieta, bet Mežaleonam 8. vieta.

Starp pieaugušajiem ar kreiso roku Ainārs Tukmanovs izcīnīja 7. vietu kategorijā -85 kg, Marats Priede izcīnīja 8. vietu -75 kg kategorijā. Eduardam Grīvstānam 11. vieta -60 kg, Raimondam Liepiņam 12. vieta -70 kg, Kasparam Grāvim 12. vieta -75 kg kategorijā. Pēdējā sacensību dienā ar labo roku starp pieaugušajiem Sandrai Zālītei 6. vieta, Eduardam Grīvstānam 7. vieta -60 kg, Raimondam Liepiņam 11. vieta -70 kg, Kasparam Grāvim 9. vieta -75 kg, Maratam Priedem 13. vieta -75 kg un Aināram Tukmanovam 14. vieta -85 kg.

Jāatzīmē arī vēl viens nozīmīgs Latvijas sasniegums šajā čempionātā – Oļegs Gantimurovs no Latvijas tika atzīts par šī gada Eiropas čempionāta labāko tiesnesi, kas ir augstākais sasniegums, kādu ieguvuši Latvijas tiesneši kādā no Eiropas vai pasaules čempionātiem armvrestlingā.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Armvrestlinga federācijas priekšsēdētājs Raimonds Liepiņš

Dalies un Mīli Armrestling
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •