Latvijas sportisti izcīna 5 medaļas Pasaules Armvrestlinga Čempionātā Turcijā

No 12. -21. Oktobrim, Turcijas Pilsētā Antālijā, norisinājās 40. Pasaules Čempionāts armvrestlingā. Sacensībās piedalījās vairāk kā 50 dažādu valstu sportisti un kopumā 1208 dalībnieki sacentās par čempiona titulu savāks vecuma, dzimuma un svara kategorijās.  Sportistu starti tika sadalīti sešās sacensību dienās. Latviju šajās sacensībās pārstāvēja 11 sportisti, 2 treneri un starptautiskā līmeņa tiesnesis.

Pirmajā sacensību dienā 15.10 ar kreiso roku uz starta tika aicinātas U18 un U21 junioru kategorijas, šeit U18 vecuma grupā Latviju pārstāvēja divi sportisti, Eduards Grīvstāns kategorijā -60 kg izcīnīja 6. Vietu, bet Linards Mežaleons ierindojās 13. Vietā kategorijā -80 kg.

Otrajā sacensību dienā 16.10 startus turpina U18 un U21 kategorijas sportisti ar labo roku. Eduards Grīvstāns atkārto iepriekšējās dienas sniegumu un ierindojas 6. Vietā ar labo roku -60 kg, Linards Mežaleons izcīna 10. Vietu -80 kg ar kreiso roku.

Trešajā sacensību dienā 17.10 uz startiem ar kreisajām rokām Masters jeb Veterānu grupa, kā arī para-armvrestlings (cilvēkiem ar īpašām vajadzībām). Vecuma grupā no 40-50 gadiem startē divi Latvijas Sportisti Māris Kalējs un Raimonds Antonovičs, Mārim 4. Vieta -100 kg, bet Raimonds Antonovičs svin uzvaru un iegūst Pasaules Čempiona titulu ar kreiso roku -90 kg. Vecuma grupā no 50-60 gadiem Modris Rubenis uzvar kategoriju -100 kg un tiek kronēts par Pasaules Čempionu. Šodien Latvijai

divas zelta medaļas.

 

 

Ceturtajā sacensību dienā 18.10 startus ar labajām rokām turpina Masters un Para –Armvrestlinga kategorijas. Šodien no Latvijas divi sportisti grupā no 40-50 gadiem Pasaules Čempiona Titulu izcīna Maris Kalējs kategorijā -100 kg, bet Modrim Rubenim bronzas medaļa vecuma grupā no 50-60  gadiem -100 kg.

Latvijas veterānu komanda izcīna 3. vietu 31 valstu konkurencē. Esam ļoti lepni par vīriem, kas Latvijā izveidoja šo sportu un pat 20-30. Gadus vēlāk turpina cīnīties augstākajā līmenī.

 

 

Piektajā sacensību dienā 19.10 uz starta ar kreiso roku Senior jeb pieaugušo svaru kategorijas. Kategorijā -75 kg Latvijai divi sportisti Kaspars Grāvis aizvada dažas no visinteresantākajām cīņām visā čempionata, tomēr tas paņem pārāk daudz enerģijas un  spēka nepietiek tālākajām cīņām tāpēc rezultāta 15. Vieta. Otrs sportists kategorija -75 kg ir Marats Priede, kas aizvada savu pirmo Pasaules Cempionātu un nonāk pavisam tuvu medaļām rezultātā 10. Vieta no 29. Sportistiem. Kategorijā -80 kg Latviju pārstāv divi sportisti Latvijas Armvrestlinga federācijas priekšsēdētājs Raimonds Liepiņs ierindojas 17. vieta, bet viņa audzēknis Vladislavs Krasovskis smagās cīņās izcīna Pasaules vice čempiona titulu ar kreiso roku. Kategorijā -90 kg savu pirmo čempionātu aizvada Reinis Rudzītis un viņam 18. Vieta no 24 sportistiem. Kategorijā -110 kg Sandris Šedis nonāk pavisam tuvu medaļām un vienā no smagākajam kategorijām un rezultātā 10. Vieta ar kreiso roku.

Noslēdzošajā sestajā sacensību dienā 20.10 startus turpina pieaugušie ar labajām rokām. Kategorijā -75 kg lieliskus startus aizvada abi Latvijas sportisti Marats Priede 11. vieta un Kaspars Grāvis 13. Vieta no 30 dalībniekiem. Kategorijā -80 kg, šī gada Eiropas Čempions Vladislavs Krasovskis iegūst trauma jau otrajā cīņā un nevar rādīt savu labāko sniegumu, rezultātā 6. Vieta ar labo roku starp 38. Dalībniekiem. Kategorijā -90 kg Reinis Rudzīits ierindojas 11. Vietā un Raimonds Antonovičs 13. Vieta starp 26. Dalībniekiem. Sandrim Šedim lielisks starts un 10. Vieta, tikai nedaudz veiksmes un Latvijai būtu par vienu medaļu vairāk.

 

Esam ļoti priecīgi par Latvijas armvrestlinga izlases sniegumu. Armvrestlings ir viens no straujāk augošajiem sportiem pasaulē un ir tiešām prieks redzēt, ka mūsu sportisti spēj cīnieties un uzvarēt Armvrestlinga lielvalstu sportistus. Vēlamies izteikt pateicību visiem tiem, kas turēja īkšķus no mājām un palīdzēja sportistiem finansiāli. Paldies Latvijas izlases treneriem Raimondam Liepiņam un Jānim Amoliņam par ieguldīto darbu sportistu izaugsmē.

Ar Latvijas Armvrestlinga federācijas aktivitātēm var iepazīties www.armwrestling.lv

 

Foto: Lauris Galsons

Informāciju sagatavoja Latvijas Armvrestlinga Federācija

 

Dalies un Mīli Armrestling
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •