Mūs Atbalsta
valsts sportam
lakalme
www.monsterfood.lv
VF
Citas armsporta lapas
World Of Armwrestling
ZG
a24h
ironworld
Armwrestling Lietuva
Armpower
Armsport-rus
Tuvākās sacensības
   www.armwrestling.lv   NOLIKUMS 2017. gada Latvijas kausa 5. posmam armvrestlingā Krimuldas Čempionāts   Vieta...
www.armwrestling.lv NOLIKUMS 2017. gada Latvijas kausa 4. posmam armvrestlingā Veselības Fabrikas kauss 2017 Vieta un Laiks Norises...
  www.armwrestling.lv   NOLIKUMS Big Red Sun Baltic Open 2017 Baltijas atklātais čempionāts armvrestlingā 2017   Vieta...
Kā sagatavoties sacensībām armrestlingā?
 noris_klondaika.jpg

Kā padomu būtu vēl prātīgāk uzklausīt,

ja vien ne mūsu pašu pasaules čempiņa

Normunda Tomsona ? Smile

"Esi atvērts pasaulei, bet neļaujies pašplūsmai.

Pretējā gadījumā sagatavošanās perioda

pirmais posms var ieilgt, iesākumā

izpildot rehabilitējošu slodzi.

Esi harmonijā ar sevi un

gatavs jauniem izaicinājumiem...

un atceries - sīvākais pretinieks nesnauž! " /N.T. /

 (sagatavoja Ž.Čingule )

Var trenēties monotoni, diezgan daudz un uz labu laimi minēt - būs vai nebūs turnīrā labākā fiziskā forma. Var trenēties maz, dzīvot daudzmaz pareizu dzīvi un tajos retajos cīņu treniņos vai "sētas mačos" būt ļoti labs ( attiecās uz indivīdiem ar pamat bāzes iemaņām), bet ir pienācis periods, ka daudzu atlētu mērķis un Latvijas armrestlinga saimes ambīcijas ar viduvējību, nezināšanu vairs neaprobežojas. Tamdēļ ļoti svarīga ir detalizētu treniņu procesa plānošana, periodizācija. Tā atkarīga no konkrētā sporta veida un sevī ietver sagatavošanās, pirmssacensību, sacensību un pārejas periodu. Ideāli būtu, ja katram atlētam ir individuāla pieeja, kur tiktu ņemti vērā: 1) sportista vecums, fiziskais, sociālais un psiholoģiskais briedums; 2) sacensību pieredze; 3) vai sportists pats prot risināt problēmas un patstāvīgi domāt; 4) sagatavotības līmenis; 5) apdāvinātība u.c. komponenti. Mūsu gadījumā mērķauditorija aptuveni ir 18-30 gadīgi atlēti ar pamat bāzes vispārējo fizisko sagatavotību un ar minimālu orientēšanos armrestlinga specifikā.

Aizejiet uz poliklīniku pārliecināties par savu veselību (analīzes, stomatologs, fizioterapeits u.c.) un treniņ bāzes, apstākļu atbilstību un ...  Ready GO!!!    3 mēneši 13 nedēļas jeb cikli līdz sacensībām - ko un kā darīt?!

  1. Sagatavošanās periods:

Sagatavošanās periods dalās, kā vispārsagatavojošais un speciālsagatavojošais, kuri atkarīgi pēc sava mērķa un treniņa procesa īpatnībām. Tas mums tika sadalīts 3 posmos ar mazu ievadu un rezumējumu zem katra no tiem.

Pirmā posma (1-4 ned.) mērķis - paaugstināt darbaspējas un iegūt vispārēju muskulatūras tonusu. Novērst ķermenī vājākās, traumatiskākās vietas. 4-5 treniņi nedēļā. Pirmajās trijās nedēļās trīs no tiem aeroba rakstura kombinējumā ar apļveida treniņiem. Viens, divi treniņi svaru zālē pēc atkārtojuma metodes (pretestība apm. 60%) ar ļoti minimālu pieskārienu armrestlinga specifikai, cīņas mākslai.

 

1.nedēļa sākt ar pulsu 120-130 sit/min 20, 30, 40 min + apļveida treniņš;

2.nedēļā - 140 sit/min 20, 30, 40 min + apļveida treniņš;

3.nedēļā - 150 sit/min 20, 30, 40 min + apļveida treniņš;

4.nedēļa - intervālie treniņi (max paātrinājumi, sporta spēles, bokss, dejas) 3 reizes, 1x svaru zālē (var arī lauku, meža darbs - homogēns treniņš) un 1x aerobs treniņš 1h pulss apm140sit/min.

Piezīmes: šis nebūt nav viegls periods gan fiziski, gan arī psiholoģiski. Var likties priekš kam man tās skriešanas, mīšanās un slēpošanas aerobā izpildījumā, ja kolēģim jau lielāks progress pāris reizes nedēļā aizejot uz svaru zāli. Esi mierīgs - tas ir sekundāri! Noslēgumā tu viņu varēsi izsvītrot no konkurentu saraksta, ja vien normāli atjaunosies (miegs, uzturs, higiēna, domu harmonija u.c. komponenti) un ticēsi rezultātam.


Otrā posma mērķis ir palielināt muskuļu šķērsgriezumu laukumu. Treniņu process no 5-9 nedēļai. 4 treniņi nedēļā. Vispārējā, speciālā sagatavotība. Plānojums pa muskuļu grupām. Maksimāli izmantot dabiskās rezerves!

 

5.nedēļa Svaru zāle izpildījumā 5-12x; pretestība 70-90% (vispārējā 70%; speciālā 30%)

6.nedēļa Svaru zāle izpildījumā 5-12x; pretestība 70-90% (vispārējā 60%; speciālā 40%) - 3 treniņi ned. + iesaku aiziet kā donoram nodot asins un aktīva atpūta svaigā gaisā

7. nedēļa Svaru zāle izpildījumā 5-12x; pretestība 70-90% (vispārējā 50%; speciālā 50%) 

8.nedēļa Svaru zāle izpildījumā 5-12x; pretestība 70-90% (vispārējā 20%; speciālā 80%) 3tren.ned. + 1dienu mierīgs krosiņš (130sit/min 30 min.). Nākamā dienā pēc krosiņa 1 diennakts uzturā tikai ūdens - atrašanās harmoniskā vidē!

9.nedēļa Svaru zāle izpildījumā 5-12x; pretestība 70-90% (vispārējā 15%; speciālā 85%) - ēdienkartē speciālās uztura piedevas

Piezīmes: Palielinām muskuļu masu un reizē maksimāli izmantojam savas dabiskās rezerves. Izpildījums bez halturēšanas, tā teikt "caur nevaru"! Vienā no treniņiem (7. vai 9. nedēļā) ieteicami testi vai nenozīmīgas sacensības - tas nekas, ka TEV tur būs grūti, galvenais ir labam būt nozīmīgākajās sacensībās!

 Ir daudzas metodes (skābekļa bads; asins nodošana; uzturā tikai ūdens; treniņš neierastā stilā u.c.) kā organismam izsaukt šoku, un tādējādi ilgāk paildzināt savu spēju dabiskās rezerves un gūt lielāku efektu no atļautajiem uztura bagātinātājiem, kuri pēc šo metožu pielietošanas šajā posmā būtu nepieciešami. Pareiza uzņemšana varētu radīt ļoti spēcīgu anabolisku efektu. Piebildīšu, ka šeit būtu jāievēro saprātīga pāreja, un vēlama konsultācija ar treneri.  


Trešā posma mērķis ir palielināt maksimālo spēku. 4 treniņi nedēļā. Pakāpeniska pāreja no maksimālā spēka attīstīšanas uz eksplozivitātes (atrumspēka) attīstīšanu, kā arī noslēgumā dažādu speciālo vingrinājumu (par tiem citreiz) iepīšanu treniņu procesā, kas veicinātu neiro muskulāro impulsu koordinētu darbību.

9. nedēļa Svaru zāle izpildījumā 1-6x; pretestība 85-100% (vispārējā 40%; speciālā 60%) 

10. nedēļa Svaru zāle izpildījumā 1-6x; pretestība 80-100% (vispārējā 20%; speciālā 80%) 

11. nedēļa Svaru zāle izpildījumā 1-6x; pretestība 85-100% (vispārējā 30%; speciālā 70%)  -  otrajos divos treniņos pakāpeniska pāreja ātruma, eksplozivitātes attīstīšanā.

12. nedēļa eksplozivitāte, pakāpeniska pāreja uz pirmsacensību (sacensību) periodu.

Piezīmes: Ievēro pakāpeniskās pārejas. Iepītam ir jābūt muskuļu masas attīstošam treniņam. Eksplozivitāti noteikt iesaku attīstīt arī ar homogēnajiem treniņiem. Pārejā uz pirms sacensību periodu apzinies savus pretiniekus un savas stiprās puses. Posma otrajā pusē lieto pirtis, kontrastdušas, kriosaunas, masāžas... neaizmirsti "Māti Dabu". Šā posma beigās jau pamazām tiek salikti punkti uz "i", kas turpināsies un noslēgsies nākamajā nedēļā (pirms) sacensību periodā.

2. Sacensību (pirms sacensību) periods:

Pamatuzdevums šajā periodā - atlēta tehnisko, taktisko, psiholoģisko, fizisko sagatavotību novest līdz maksimāli augstam līmenim.

Nav vairs nekādi smagumi. Pirms sacensību speciālie vingrinājumi ar katru dienu samazinās. Pāris vingrinājumi ar savu svaru, autogēnie treniņi un cīņas tehnikas atstrādāšana bez pretestība. Domu sakārtošana. Labs miegs. Ļoti kvalitatīvs, daudzveidīgs uzturs (bez "lētajiem, ātrajiem" ogļhidrātiem - saldumiem)... tā teikt uzkrāj savas depo rezerves "sprādzienam", kurš būs pavisam drīz.  

            Sacensību dienā (atkarībā cikos jāstartē) minimalizēt smago ēdienu (gaļas, kartupeļi, zivis utt.) . Uzturā lieto ātros ogļhidrātus ( auzu pārslu putra ar ievārījumu, rozīnes, banāns, bulciņa utt.).

            Pirms starta iesildies (katram individuāls piegājiens), uzturā varētu būt šokolāde, izotonisks -  kofenizēts dzēriens, kuru noteikt nevajadzētu lieto ikdienā.

3. Pārejas periods:

Esi fiziski un sabiedriski aktīvs, dzīvo pareizu dzīves veidu. Izmēģini spēkus citos sporta veidos, kā arī iepazīstini viņus ar armrestlingu. Sakārto savas ģimenes saimnieciskās lietas, paaugstini savu intelektuālo potenciālu un tiecies ar potenciālajiem sponsoriem. Apzinies savas nākamās lielās un izanalizē iepriekšējās sacensības.

            Esi atvērts pasaulei, bet neļaujies pašplūsmai. Pretējā gadījumā sagatavošanās perioda pirmais posms var ieilgt, iesākumā izpildot rehabilitējošu slodzi. Esi harmonijā ar sevi un gatavs jauniem izaicinājumiem... un atceries - sīvākais pretinieks nesnauž!
Komentāri
Pievienot jaunuMeklēt
Modris 2008-03-12 03:52:43

ar lielām pūlēm visu izlasīju.
nu ko lai saka - raksts pamācoš un pacilājoš, bet diezgan sarežģīts priekš vienkāršās tautas (es domāju sevi ).
Normi tev noteikti vajag mēģināt rakstīt disertāciju.
Modrim
Zhanna 2008-03-12 08:17:31

Es ar galīgi prasta
Ainārs 2008-03-12 09:27:11

vislabāk man patīk: "...atrašanās harmoniskā vidē"
Janka 2008-03-12 15:15:01

LABS RAKSTS. man patika.
Teorētiksi diezgan klasisks sagatavošanās un piemsacensību sacensību cilks, ietverot taja atsevišķas, bet ļoti vērtīgas ninases. Bet tieši tās nianses reizēm dod to maksimālo rezultātu. Protams, tas nenozīmē, ka visiem tagad uzreiz ta tik būtu jāgatavojas un, ka tā vienīga īsta patiesība, jo treniņu process ir ļoti individualizēts. Bet padomāt vēŗts.
PALDIES NORSIM.
Ieva-Sieva 2008-03-12 16:22:53

Lai visu augstāk izlasīto labāk saprastu būs jāiet prasīt skaidrojumu Raimim
PROF..... 2008-03-12 17:47:13

Normunds piedāvā tikai savu variantu, ko viņš uzskata par optimālāko, bet to tik un tā nedrīkst noniecināt, jo viņš jau mums dod iespēju smelties jaunām idejām un pēc iespējas labāk pilnveidot armwrestlinga treniņu kopumā!!! Bet runājot par čempioniem varu pateikt sekojošu:
Neviens pasaules čempions nav trenējies tikai pēc viena konkrēta čempiona metodēm, jo gan fizioloģiski, gan ģenētiski visi čempioni ir atšķirīgi viens no otra. Tāpēc katram sportistam un trenerim ir sava galva uz pleciem lai izvēlētos sev un savam sportistam piemērotāko metodiku.
Bet runājot par raksta sarežģītību raksts atbilst pietiekoši augstam līmenim lai citi mazāk izglītoti cilvēki saprastu tikai daļēji. Var redzēt ka autors ir sīki apdomājis to ko viņš vēlas pasniegt nākošajiem čempioniem.
Jāmāk tikai saprast, ko viņš ar to ir domājis. Es to sapratu!
NT 2008-03-13 11:10:09

Šīs ir viena vakara +/- pārdomas par konkrēto tēmu. Absolūti nepretendēju uz neapstrīdamās patiesības raksta titulu. Prieks, ja kādam tas palīdzēs.

P.S. PROF - neguli uz lauriem un neturi sveci zem pūra
KRONSTEIN 2008-04-03 23:39:53


raimonds valdmanis 2008-04-09 21:14:44

norca tev 100% taisniiba jo to var maniit peec taviem rezultaatiem speeciigs indiviids un vesela bagaaza ar filozofiskaajaam pieejaam tavs ieguldiijums noteikti atmaksaasies lielajos turniiros VEIKSMI TEV maksimaalo veseliibu un labaaku apetiiti un vairaak $aadu treninu pieejas
Valdins-Salaspils 2008-05-17 10:41:27

Sveiciens, ar lielu interesi izlasiju so individualo sagatavoshanas metodiku. Nekur citur tik dzilju izklastu nebiju lasijis. Man, ka talu stavoshan no stangas , tik nav saprotami dazi termini. Ka izpauzas pretestiba- vispareja, speciala? 100% pretestibas butu noslodze treninja laikaa sasniedzot savu maksimumu? Speciala- noslodze saistita ar roku cinju? Kapec muskulju palielinashanas posma janodod asinis? Vai veidojas efektivaks asinju saturs? Paldies par tik saturigu materialu!
No Limits 2008-12-11 17:30:43

Nu i smisl etoj metodiki,esli uprazhnenij netu? ..... otstoj
Aleksandrs 2008-12-16 15:12:45

Ir labi bet būtu labāk ja būtu saprotamāk
nuuuuuuuu
huuuuu 2009-06-10 14:19:15

neko nesapratu
Dzenis
Dzenis 2010-06-18 18:44:25


Lauz !
Arturs 2011-02-26 00:42:24

Jautajums tads , ja man ir 17 es uz arkadiju ari varu iet vai treneties vai tur ir sakot no vecuma ierobezojuma > ?
Mairis Šimēns 2012-08-17 11:37:41

sveiks Normund!
es te tgaa lasu tavu rakstu mani tas loti ieintereseeja es pats ar armreslingu nodarbojos bet nu jau labu laiku neesu neko tadu darijis esmu karaviirs kas pasrez din afganistana starptautiskaja operacija.
mums te pazinoja ka driizumaa gaidamas armreslinga sacensibas,es te saku atkal ytreneeties intensivi,bet ir tada lieta vai nevareetu ieteikt kadu labu vingrinajumu?
qZeJaSRiyApMHxqb
Taynara 2013-02-02 20:57:57

Eduards Lunis saka:Senais stāsts,,mēģina iebaidēt TRIBUNĀLU UN TĀ ATBALSTĪTĀJUS ar kara skiatem!Mums TE NEKAS TAMLLĪDZIĢS NEVAR NOTIKT JAU TĀ IEMESLA DĒĻ,KA PIE VARAS ESOŠIE NOZIEDZNIEKI IR TĀ AIZRĀVUŠIES SAVĀ VISATĻAUTĪBĀ TIK TĀLU,KA NOSLĪKS PAŠI SAVOS SU..S! 4. MAIJĀ-LATVIJAS GLĀBŠANAS SAPULCE! RĪGĀ,PRETĪ OKUPĀCIJAS MUZEJAM ,PL.12-OS! SAPULCES MĒRĶIS-NEVARDARBĪGA LATVIJAS VARAS MAIŅA! Latvijas Glābšanas Komisija
zKeXVBifgPnCXTpe
vljfyc 2013-02-03 15:41:46

69xCB4 egmomztgmjhe
WVzkDGStGtt
jhxkyykdiup 2013-02-05 17:03:26

gYtbrl , [url=http://lnieuzfkzlwq.com/]lnieuzfkzlwq[/url], [link=http://dszqgjcnukja.com/]dszqgjcnukja[/link], http://qltbrihyfwup.com/
It's good to get a f
Ikhsan 2014-03-26 02:15:08

It's good to get a fresh way of lokiong at it.
Labdien!Vēlreiz lūdz
Elsayed 2014-03-27 02:35:08

Labdien!Vēlreiz lūdzu par tiem olu baltumiem lai pie tādiem tiktu jāzvana uz SIA Balticovo jeb viņiem ir kāds veklais Rīgā?Un vēl jautājums kā pielietot šo diētu cilvēkiem pēc 50-60 g.v.,kad vielmaiņa ir lēna un daudz hronisku vainu,kas bremzē tauku škelšanos?Paldies. http://zmqejgjxio.com [url=http://uxffqzrok.com]uxffqzrok[/url] [link=http://yvitogtnl.com]yvitogtnl[/link]
Kaip tik su IE yra b
Banazpati 2015-12-27 21:16:42

Kaip tik su IE yra blogiausiai nežinau, man su FF viksas ok šiaip , tik ant FF2 klaida su komentaro dežute yra kaltė gali būti monitoriaus šviesume/kontraste , mano dizainas, kaip matai gan šviesokas
Intihgss like this l
Cassie 2016-01-07 13:04:03

Intihgss like this liven things up around here. http://ijrkdlnq.com [url=http://jwviiuhbi.com]jwviiuhbi[/url] [link=http://frsadoadfu.com]frsadoadfu[/link]
Rakstīt komentāru
Vārds:
Virsraksts:
Drošības kods
Security Image
*Ja drošības kods nav ievadīts vai ir ievadīts nepareizi, tad komentārs netiks pievienots.

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Iepriekšejais raksts   Nakamais raksts >
Copyright 2008 Latvijas Armrestlinga Asociācija
Mājas lapas dizains un izstrāde Idynamic