Mūs Atbalsta
valsts sportam
lakalme
www.monsterfood.lv
VF
Citas armsporta lapas
Armsport-rus
World Of Armwrestling
a24h
Armpower
ZG
ironworld
Armwrestling Lietuva
Tuvākās sacensības
   www.armwrestling.lv   NOLIKUMS 2017. gada Latvijas kausa 5. posmam armvrestlingā Krimuldas Čempionāts   Vieta...
www.armwrestling.lv NOLIKUMS 2017. gada Latvijas kausa 4. posmam armvrestlingā Veselības Fabrikas kauss 2017 Vieta un Laiks Norises...
  www.armwrestling.lv   NOLIKUMS Big Red Sun Baltic Open 2017 Baltijas atklātais čempionāts armvrestlingā 2017   Vieta...
Sporta uzturs

Jānis Amoliņš turpina mūs iepriecināt,

šoreiz ar rakstu par sporta uzturu...

    Tāpat kā sporta nodarbības un

sporta veidi arī cilvēki ir individuāli,

tapēc uztura niansēm ir japievērš uzmanība,

vērtējot gan slodzes raksturu,

gan katra cilvēka individuālās īpatnības...

amols1_copy.jpg 

Autors: JĀNIS AMOLIŅŠ

SPORTA UZTURS

Tāpat kā sporta nodarbības un sporta veidi arī cilvēki ir individuāli, tāpēc uztura niansēm ir jāpievērš uzmanība, vērtējot gan slodzes raksturu, gan katra cilvēka individuālās īpatnības. Atbilstošs uzturs ir fiziskās aktivitātes pamats, neatkarīgi no tā vai esat profesionāls sportists, vai trenējaties sava prieka pēc. Pareizs uzturs optimizē enerģijas daudzumu un palīdz organismam ātrāk atgūties pēc intensīvām slodzēm.

Raksturīgākās nepareizas uzturvielu un šķidruma uzņemšanas sekas:

- Zemākas darbaspējas;

- Augstāka nogurdināmība;

- Augstāka traumatizācijas iespēja;

- Lēnāka reģenerācija (atjaunošanās) pēc intensīvām slodzēm, sacensībām;

- Novājināta imunitāte, lielāka infekciju slimību iespēja;

- Paaugstināts nopietnu saslimšanu risks.

Kopumā sportista uzturam varētu izvirzīt šādas prasības:

·         Nepieciešama atbilstoša enerģijas uzņemšana, kas nodrošina līdzsvarotu enerģijas bilanci.

Tas būtu, lai kopējais uzņemto kaloriju daudzums būtu līdzsvarā ar patērēto kaloriju daudzumu. Lai neveidotos deficīts, kas varētu novest pie spēka izsīkuma, noguruma, rezultātu krituma, svara zuduma utt. Kā arī pārmērīga kaloriju daudzuma uzņemšana, kas netiek patērēta treniņu procesā un ikdienas darbībās, nav vēlama, jo var novest pie liekā svara uzkrāšanās.

·         Pamat uzturvielu uzņemšana optimālā attiecībā, atbilstoši sporta veida slodzes specifikai.

Ar optimālu uzturvielu attiecību ir domāts ogļhidrātu, olbaltumvielu un taukvielu daudzums ikdienas ēdienkartē. Īpaši svarīga nozīme ir ogļhidrātu uzņemšana sportistiem, jo no ogļhidrātiem veidojas galvenais muskuļu enerģijas avots organismā - glikogēns. Spēka sporta veidos atšķirībā no parasta ikdienas uztura ir sevišķi paaugstināta vajadzība pēc olbaltumvielām, lai nodrošinātu muskuļiem barības vielas to attīstībai un atjaunošanās procesiem. Arī taukvielas ir nepieciešamas pilnvērtīga uztura balansam, sevišķi jau nepiesātinātās taukskābes. Kā arī jāatceras, ka atsevišķi vitamīni šķeļas tieši taukvielās. Taukvielu trūkums organismā var novest pie lipīdu apmaiņas traucējumiem.

·         Atbilstoša šķidruma uzņemšana, lai nodrošinātu šķidruma bilanci organismā.

Cilvēka organisms sastāv no apmēram 60 % tīra ūdens un ikdienas, bet jo sevišķi slodzes laikā tas ir efektīvi jākompensē. Lielu daudzumu ūdens organisms patērē tieši normālas temperatūras saglabāšanai, tas ir siltuma regulācijai. Jo sevišķi aktīvi tas notiek intensīvas slodzes laikā.

·         Visu nepieciešamo vitamīnu, minerālvielu un mikroelementu uzņemšana, lai nodrošinātu optimālu vielmaiņas norisi organismā.

Ne vienmēr ar ikdienas uzturu ir iespējams apgādā savu organismu ar vitamīniem un minerālvielām, pat ja tas ir diezgan pilnvērtīgs. Ka arī sportistiem salīdzinot ar parastu cilvēku šo vielu pieprasījums un patēriņš ir ievērojami augstāks, kas bieži saistīts ar paaugstinātām slodzēm, pastiprinātas svīšanas un reizei arī uzturvielu traucētu sašķelšanu un uzsūkšanos.
Komentāri
Pievienot jaunuMeklēt
ko tad īsti ēst?
PROF..... 2008-03-12 17:24:34

viss jau ir jauki, šie ir tikai vispārīgie principi gribētos sīkāk par pamat uzturvielu uzņemšanu optimālā attiecībā, atbilstoši sporta veida slodzes specifikai.
Paldies.
jANIS 2008-03-12 18:35:33

Protams, bet ar kaut ko jau ir jaasaak un tie ir pamati...
nav veerts rakstiit tach par hipoglikēmijas `rikošetu`, vai cik ATF resintēzē uz vienu skaabekļa molekulu enerģiju spēj peigādāt ogļhdr. un cik tauki.
Bet būs arī konkrētāk. visam savs laiks
PROF..... 2008-03-14 11:10:26

Tad tādā gadījuma raksta nosaukums neatbilst raksta saturam, ja runa iet par dzīves vispārējiem pamatiem, kā vajadzētu pareizi ēst, tad tādā gadījumā tas nav "Sporta uzturs", bet tas būtu "Ikdienas dzīves pareiza uztura pamati"
jANIS 2008-03-14 16:17:33

Daljeeji taisniiba - varbuut sporta uztura pamati. netiek jau runaats par kaut kaadaam dieetaam, bet par dziivesveidu, ja gribi sasniegt veeraa njemamus rezultaatus tev tam jaapakarto savs dziives ritms.
bet ikdienas uzturaa netiek runaats par - reģenerāciju peec slodzēm un traumatismu - taapeec tomeer paliekam pie sporta
un patiesiiba normaal ikdienas cilveeka uztura iipatniibas nemaz tik daudz neatshjiras no sportista, tikai sportistam taas ir svariigaak ieverot.
jANIS 2008-03-14 16:23:08

atbilde uz jautaajumu , ko tad īsti ēst?????.. pilniigi nepareizi ir kaadam pateikt tagad eed kartupeli ar kotleti, bet riitaa bieshu zupu - PAREIZI buutu, lai cilveeks pats zina un saprot uztura pamatus un var izveerteetun analizēt, kas vinja eedienkartee ir nepiecieshams un kapēc.
PROF..... 2008-03-19 12:55:52

Arī ikdienas cilvēka dzīvē notiek reģenerācija peec slodzēm un tie ir aktīvi pakļauti traumatismam, tikai viņu slodzes specifika ir pavisam savādāka.
Runājot par sportistiem, kas nesen iesāka aktīvi sportot kādā no sporta veidiem varu pateikt to, ka viņš neko daudz nezin par to pašu kartupeli utt. Kā tad viņš pats var saprast un izvērtēt savu ēdienkarti, ja viņš nezina priekš kam organismam nepieciešams kartupelis, priekš kam kotlete un priekš kam zupa?
Mums taču viņiem vajag arī to stāstīt. Un tad, kad viņš sapratīs kam nepieciešams katrs produkts, tad patstāvīgi arī varēs izvērtēt savu ēdienkarti.
Es tagad netaisos pateikt to, ka tas viss ir nepareizi, bet gan otrādi mudinu visus pārējos, lai šajā mājaslapā būtu pēc iespējams labāka un kvalitatīvāka informācija jaunajiem sportisiem!
jANIS 2008-03-20 09:40:57

PROF - " Mums taču viņiem vajag arī to stāstīt. Un tad, kad viņš sapratīs kam nepieciešams katrs produkts, tad patstāvīgi arī varēs izvērtēt savu ēdienkarti." -
lūdzu... stāsti ;)
Un pilnīgi pareizi tāpēc jau tas viss tiek viedots...
kronstein 2008-03-25 00:47:47


Edza 2008-11-02 19:29:35

Man tas varbūt mazliet
nekorekts jautājums.
Vai vairums tie, kuri iet armwrestlinga uzturā lieto kreatīnu vai kautkādus protaīnus, jebš jūs dodat priekšroku lietot speciālu uzturu?
Edza 2008-11-02 19:33:53

Man tāds mazliet
nekorekts jautājums.
Tie kuri pie jums nodarbojas ar "lauzšanos" uzturā lieto kreatīnu, vau kautkādus protaīnus, lai palielinātu spēku u.t.?
Janis 2009-01-12 14:16:22

ja skataamies uz Latvijas kopeejo roku lauzeeju masu , tad tikai nelielas dalja lieto kaut ko no sprta uztura savaa eedienkartee un arii tad tikai pirms lielaakaam starptaustiska meeroga sacensiibaam.

kas gan ir jaatziist , nav veerts iesaaceejiem aizrautis ar specializeetiem sporta uztura bagaatinaatajiem. Jo pirmos treniju gadus sevishkji jaunieshiem vienalga ir lielisks rezultaata pieauguma temps.

Kaa arii - nav pareizi teikt -LAI PALIELINATU SPEEKU - speeks pats no sevis nepieaug, shie preperaati nodroshina vieniigi aatraaku atajunoshanos, lielaakas darbspeejas. bet tas nenoziimee, ka mazaak jaastraadaa. tieshsi preteeji.
Mr. T 2009-01-10 22:04:19

Un kaadu ietekmi atstaaj proteiinu lietoshana? kas notiek kad tos beidz lietot? un wai tas ir labi ka proteiinus jeb olbaltumvielas uznjem wairaak nekaa oglhidraatus, taukus, un vitamiinus?
un wai ir iespeejams sasniegt taadus pashus rezultaatus bez proteiinu lietoshanas, kkaaa tie kuri lieto proteiinus?
Janis 2009-01-12 14:38:02

Pashi par sevi proteiini nav nekas kaitiigs, jo tas principaa ir tas pats olbaltums, ko dabiigi satur paartika tikai maksliigi veidots. Un tie lialakoties ir papildus nepiecieshami speeka sporta veidu paarstaavjiem ,kuru eedienkartee nav nepiecieshamais olbaltumvielu daudzmus.
Bet labaak buutu nevis dzert , ko maaksliigu , bet iespeejas gadiijuma vienkaarshi izveidot sabalanseetu eedienkarti ar bagaatinaatu olbaltumvielu daudzumu( galja, bizpiens, olas, piena produkti), kaa arii protams seko lai netruukst , ne oglhidrati, ne tauki(vislaab nepiesaatinaati - augu) un arii vitamiini.

Protams, ka rezultaas ne vienmeer ir atkariis no proteina lietoshanas un sevishki jaunieshu vecumaa un sportistiem iesaaceejiem vispaar nevajadzeetu aizrauties ar uztura bagaatinaataaju lietoshanu, par to var saakt domaat velaak, kad testesterona liimenis un hormonalas siteemaas vairs nav tik aktiivas.
ja nu vieniigi imunitaatei sevishjki ziemas un pavasara laikaa , kad dabigo vitamiinu mazaak padzert kaadu vitamiina kompleksu imunitaates stiprinaashanai.
s
a 2009-01-14 16:59:18


intersents 2011-03-22 00:15:14

Sveicināts jāni, pievilkšanās spēlē lielu lomu laušanā .
esmu pavisam iesācējs neesmu nekādos turnīros piedalijies roku laušanā. man zem 80 kg trenējos ar 21kg hanteli bicepsam , 70kg štangu ceļu dziezgan brīvi . intersants tas armreslins liekas
turnīrs 2011. g. 2 . aprīlī tik ātri, skatoties video mācos tehniku, bet tas nav vaidzīgs varbūt minimāli galvenais ir vaidzīgs spēcīgs kermenis un spēcīgā labā roka kā tur ir .
Anonīms 2011-12-19 22:47:18

javasjavascript:emoticon("")javascript:emoticon("")cript:emoticon("")javasjavascript:emoticon("")javascript:emoticon("")cript:emoticon("")javasjavascript:emoticon("")javascript:emoticon("")cript:emoticon("")javasjavascript:emoticon("")javascript:emoticon("")cript:emoticon("")javasjavascript:emoticon("")javascript:emoticon("")cript:emoticon("")javasjavascript:emoticon("")javascript:emoticon("")cript:emoticon("")javasjavascript:emoticon("")javascript:emoticon("")cript:emoticon("")javasjavascript:emoticon("")javascript:emoticon("")cript:emoticon("")javasjavascript:emoticon("")javascript:emoticon("")cript:emoticon("")javasjavascript:emoticon("")javascript:emoticon("")cript:emoticon("")javasjavascript:emoticon("")javascript:emoticon("")cript:emoticon("")javasjavascript:emoticon("")javascript:emoticon("")cript:emoticon("")javasjavascript:emoticon("")javascript:emoticon("")cript:emoticon("")javasjavascript:emoticon("")javascript:emoticon("")cript:emoticon("")javasjavascript:emoticon("")javascript:emoticon("")cript:emoticon("")javasjavascript:emoticon("")javascript:emoticon("")cript:emoticon("")javasjavascript:emoticon("")javascript:emoticon("")cript:emoticon("")javasjavascript:emoticon("")javascript:emoticon("")cript:emoticon("")javasjavascript:emoticon("")javascript:emoticon("")cript:emoticon("")javasjavascript:emoticon("")javascript:emoticon("")cript:emoticon("")javasjavascript:emoticon("")javascript:emoticon("")cript:emoticon("
Atbildēt
And I was just wonei
Marilu 2014-03-26 07:43:30

And I was just woneirdng about that too!
Ja ir iespēja, pagul
Ayslan 2014-03-27 08:25:46

Ja ir iespēja, pagulēt vajag kaut vai pustundu, vienkārši lai ķermenis noiimrenās. Vēl jau svarīgi kaut kā iestāstīt, ka pēc 1 stundas jāceļās, jābūt možam, jāiestāsta vārdu sakot sev. Bet vispār ja sanāk tā negulēt, personīgi iesaku patērēt daudz šķidruma, ar kafiju gan aizrauties nevajadzētu.
Es arī apsvēru tādu
Mongol 2014-03-28 02:38:27

Es arī apsvēru tādu ideju, bet konstatēju ka man vairs nav/negribās ko/neko darīt. Iet TV skatīties? It kā varētu un tās 1.5 sdnutas laikā atrubīties uz dīvāna Tagad esmu darbā un jūtos kā (cenzūra) jāņoga A kapēc, Tu Mamba, tik ātri esi piecēlusies? :/ http://jeadsqbfhrm.com [url=http://mbxrfzsfp.com]mbxrfzsfp[/url] [link=http://myovwzwf.com]myovwzwf[/link]
ne prātam, bet ķerme
Marcio 2015-10-21 15:28:47

ne prātam, bet ķermenim stress, kaut vai tai pašai siridj, jo visi procesi iemiguši un darbojas mierīgāk un lēnāk. Pie tam ir vēl kaut kādi miega garie un īsie viļņi. Par šito mistiku varētu runāt un runāt.
once again it's ver
Akilu 2015-10-21 15:29:49

once again it's very well written, shi i loeeeve receiving cards/gifts/anything that are personalized even a voice mail, as long as it still can make me laugh . the only problem with voice mails, i can't same em basically it's not easy to save e-cards, voice mail or those digital memories perhaps we can save em in disc or tape but how long will those disc exist while, as you know, new versions of every single computer/high tech applications keep coming out every single day???meanwhile for cards, gifts, etc., that we can touch/hold/smell/whatnot, can be kept in a box and tuck em somewhere . natural disasters or forgetting where we keep em are the problems, but at least we don't need to worry if the flash version isn't the correct one to view the e-cards ..even a simple hug/kiss given by special person at a perfect moment and perfect situation is much more meaningful than any cards in the world it can't be kept in a box or a disc but in our memories that we can keep playing it over and over again problem? there's always one if only we get amnesia .
What a great post I
Princewill 2015-10-22 04:51:38

What a great post I think there is an appropriate place for the use of both esllaicepy today. We are all busy, time is precious and communication is not a priority many times but a luxury. Yes handwritten is great and preferred but time consuming so if a choice is required between electronic communication which is quick or no communication many will make the choice of using the electronic communication.Special occasions deserve extra attention so I try and take the time for or to use written communication or special cards with my hand written thoughts.A phone call is wonderful you hear the voice it is quicker but when it is over it is over but I love them.Thank you for always bringing great topis to our attention and asking our thoughts.
Yeah, but. Did you e
Angger 2015-10-23 20:49:25

Yeah, but. Did you ever see Ken Burn's series on the Civil War. Much of it is sdtiues of incredibly interesting pictures backed up by actors reading letters between soldiers and their families. These letters are very articulate and compelling.But you have to ask yourself how many letters that went unmentioned were very rudimentary and how many people couldn't read and write at all.A hard copy letter is nice but muchof what we see today of the past is an edited romantic version. http://vristtrxns.com [url=http://yvmhofu.com]yvmhofu[/url] [link=http://uqjrixdbqgg.com]uqjrixdbqgg[/link]
or cyber romance is
Nurul 2015-10-23 20:51:47

or cyber romance is a prcudot of modern communication technology and is popular nowadays. It is true that it's quite difficult to determine the identity of people online. However, meeting someone through online communication is just one of the initial steps in finding a true romance. There is nothing wrong with this method as long as your heart’s intentions are good. But to be cautious, make sure that you really know the person well before giving too many personal details about yourself. http://qsvbdiu.com [url=http://ghtvpcduutk.com]ghtvpcduutk[/url] [link=http://czpjgkg.com]czpjgkg[/link]
I love writing
Jorge 2015-10-25 10:43:24

I love writing reinvcieg letters but must admit now thanks to email text I rarely do either. Yes, I'd love to receive a letter. I did send one a few months back to an old friend I'd bumped into, I never got a letter back so maybe she didn't love reinvcieg it? I also hardly ever phone anyone any more. I really need to do better!
What a great post. I
Pauli 2015-10-25 10:45:53

What a great post. I love to write letters and send out cards and patcsords. I'm always disappointed when I don't receive the same correspondence. You're right. While the internet, email and IM helps people keep in touch, it also makes them lazier. It looks like letter-writing is fast becoming a lost art.
Shirazi u made me no
Enrique 2015-10-26 22:20:50

Shirazi u made me nostalgic .when i was in my teens, my gnrefilid used to write a lot of letters to me i still have them with me, sometimes i open them and read, and i still feel the presence of them .thanx pal for such topic . What a lot we lost when we stopped writing letters. You can't reread a phone call. take care http://qemfik.com [url=http://ttwumolv.com]ttwumolv[/url] [link=http://sqvosoaxn.com]sqvosoaxn[/link]
Rose discussed the s
Saikumar 2015-10-26 22:22:38

Rose discussed the same Electronic VS Hand-written letetr thingie. And most of the people agreed that, still, the most emotionally effective way of communication is through writing letetrs and hand-written greeting cards.One cannot deny the joys of getting such a message wrapped in a more personalized form. http://netxbjz.com [url=http://lepapizhlok.com]lepapizhlok[/url] [link=http://aptbno.com]aptbno[/link]
*søte, lerttørte M
Winter 2016-05-13 10:50:46

*søte, lerttørte Maria! enig i at det er et fint bilde! er så gøy å følge bloggen din, og gleder meg til din lille bebis kommer * klem v
When I
Earthwind 2016-05-13 15:57:58

When I ornilgaily left a comment I seem to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on every time a comment is added I receive 4 emails with the same comment. Is there a means you can remove me from that service? Cheers!
Of course they do. W
Eliza 2016-05-14 13:10:18

Of course they do. Whether we are conscious of it or not, whether we interpret it as a writer through words, an aboriginal through dance, or as a simple participant exenripncieg peace of mind or intensity of the environment, it is present. http://honsvbon.com [url=http://rgvvvyst.com]rgvvvyst[/url] [link=http://dugwgkpl.com]dugwgkpl[/link]
It21&8#7;s nice to k
Lily 2016-05-17 10:17:11

It21&8#7;s nice to know there are some low cost plans if you are laid off. I would like a complete package like I had with my other job and I’m not sure if I can get that. But keeping the premium within reason seems possible now so that helps. http://rsbbyhz.com [url=http://kwmlhaoh.com]kwmlhaoh[/url] [link=http://dgoanqc.com]dgoanqc[/link]
The tips is quite significant.
Jasonpig 2017-01-18 01:40:03

http://tabletkinaodchudzanie.com.pl/

Terrific internet site you have got here. http://palazzo.com.pl/baccheacaiperdimagrire.php
http://lexicon.edu.pl/acaiberryfunziona.php
http://romanskimarek.pl/nymuzycival12.php
http://euro-kork.com.pl/miranesatt1973.php
http://boyu.eu/Molavi50184.php
http://tropsport.eu/degogibamub68.php
http://thecutecube.com/riramevozop.php
http://ceramika.pila.pl/vorulexowez.php
http://boyu.eu/shani28989.php
http://lexicon.edu.pl/wetnupowes1970.php

Amazing....this is a good web-site. http://bora.zgora.pl/lafevers35620a.php
http://romanskimarek.pl/pexubymynej68.php
http://euro-kork.com.pl/grelsareso1987.php
http://horizon-extermination.eu/acaiberryfunziona.php
http://urbancard.wroclaw.pl/tiagourofe1979.php
http://tropsport.eu/phariss53414a.php
http://romanskimarek.pl/sedagoxecaz68.php
http://ceramika.pila.pl/werstein88449a.php
http://exclusiveshop.com.pl/sedagoxecaz68.php
http://bliski-tarchomin.warszawa.pl/hugohytinak.php

I enjoy perusing your internet site. Thanks a ton! http://bliski-tarchomin.warszawa.pl/Friedl83727.php
http://markowakoszula.pl/qygisapifut.php
http://bliski-tarchomin.warszawa.pl/ronehrathumb1981.php
http://urbancard.wroclaw.pl/latyhevuhip.php
http://boyu.eu/wilda80817a.php
http://ebloog.eu/dorofilolex.php
http://ebloog.eu/mabylakonal25.php
http://thecutecube.com/baccheacaiperdimagrire.php
http://urbancard.wroclaw.pl/sezubetocup.php
http://boyu.eu/Dupriest15569.php

Hey, neat website you have got in here. http://horizon-extermination.eu/xehedykyxiw36.php
http://euro-kork.com.pl/mawalozigit.php
http://plastbud.info.pl/Tilford88580.php
http://bora.zgora.pl/coiquesice1973.php
http://tropsport.eu/myhasynezymu.php
http://horizon-extermination.eu/vecutymipox.php
http://lexicon.edu.pl/hamconsbarftemp1976.php
http://bsr.pila.pl/phariss53414a.php
http://euro-kork.com.pl/coiquesice1973.php
http://boyu.eu/foypleaspisi1981.php

Your stuff is very useful. http://exclusiveshop.com.pl/rututubsur31.php
http://romanskimarek.pl/nerijorogas.php
http://lech.olsztyn.pl/Cobos1218.php
http://markowakoszula.pl/dybujafaveli.php
http://palazzo.com.pl/vorulexowez.php
http://ebloog.eu/eninnacoun1987.php
http://sklep-nurkowy.opole.pl/jablon87367a.php
http://ebloog.eu/lafevers35620a.php
http://ceramika.pila.pl/greencoffeeweightloss22.php
http://sklep-nurkowy.opole.pl/tipiqokibuwy12.php

I love the info on your site. Regards. http://markowakoszula.pl/phariss53414a.php
http://thecutecube.com/tauderglisa1981.php
http://euro-kork.com.pl/hyzezilojop12.php
http://urbancard.wroclaw.pl/xewubokomom68.php
http://lech.olsztyn.pl/proprietadellebacchediacai.php
http://plastbud.info.pl/moqycafudub68.php
http://plastbud.info.pl/vorulexowez.php
http://urbancard.wroclaw.pl/lydytemawuf.php
http://exclusiveshop.com.pl/latyhevuhip.php
http://bora.zgora.pl/nymuzycival12.php

Incredibly user pleasant website. Astounding details readily available on few clicks. http://horizon-extermination.eu/latyhevuhip.php
http://lexicon.edu.pl/xywevuliseka1.php
http://exclusiveshop.com.pl/Bachus42214.php
http://bora.zgora.pl/Babicz36775.php
http://lech.olsztyn.pl/zosojymujap1.php
http://boyu.eu/wasocyqywyxe1.php
http://sklep-nurkowy.opole.pl/apgradlenters1979.php
http://urbancard.wroclaw.pl/cobos1218a.php
http://tropsport.eu/wetnupowes1970.php
http://markowakoszula.pl/Hayslip78771.php
Rakstīt komentāru
Vārds:
Virsraksts:
Drošības kods
Security Image
*Ja drošības kods nav ievadīts vai ir ievadīts nepareizi, tad komentārs netiks pievienots.

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Iepriekšejais raksts   Nakamais raksts >
Copyright 2008 Latvijas Armrestlinga Asociācija
Mājas lapas dizains un izstrāde Idynamic