Mūs Atbalsta
valsts sportam
lakalme
www.monsterfood.lv
VF
Citas armsporta lapas
Armpower
ZG
World Of Armwrestling
Armsport-rus
a24h
ironworld
Armwrestling Lietuva
Tuvākās sacensības
   www.armwrestling.lv   NOLIKUMS 2017. gada Latvijas kausa 5. posmam armvrestlingā Krimuldas Čempionāts   Vieta...
www.armwrestling.lv NOLIKUMS 2017. gada Latvijas kausa 4. posmam armvrestlingā Veselības Fabrikas kauss 2017 Vieta un Laiks Norises...
  www.armwrestling.lv   NOLIKUMS Big Red Sun Baltic Open 2017 Baltijas atklātais čempionāts armvrestlingā 2017   Vieta...
Traumatisms armrestlingā

amolins.jpg

 Autors: Jānis Amoliņš 

TRAUMATISMS UN TĀ PROFILAKSE ARMRESTLINGĀ

    Trauma - tas ir cilvēka organisma audu bojājums. Kas ir saistīts ar fizioloģisko funkciju traucējumu, un ir izraisīts vairāku ārējo, galvenokārt mehānisko, bet iespējams arī termisko, ķīmisko, radioaktīvo, faktoru vienlaicīgā iedarbībā. 

    Vadoties no specifiskās kustību biomehānikas, treniņu un sacensību apstākļiem, kas raksturīgi katram konkrētam sporta veidam, sporta traumas bieži var būt arī prognozējamas. Liela nozīme ir sporta traumatisma profilakses pasākumiem, kas būtiski pamazina kopējo traumatisma līmeni. Sporta traumas bieži vien ir nepareizi plānota un realizēta treniņu procesa sekas - gan iesācējiem, gan sportistiem ar stāžu. 

   

Sporta traumas var būt :

  • Akūtas;
  • Pārslodzes.

Treniņos un sacensībās armrestlinga sportistiem pārsvarā novērojami augšējo ekstremitāšu bojājumi, retākos gadījumos muguras, mugurkaula problēmas. Raksturīgākās traumas armrestlingā varētu iedalīt šādi :

  •   Pleca locītavas traumas;
  • Elkoņa locītavas traumas;
  • Plaukstas un plaukstas locītavas traumas;
  • Augšējo ekstremitāšu nervu kompresijas sindromi.

PLECA LOCĪTAVA

Raksturīgākās traumas : Pleca iekšējo un ārējo griezēj muskuļu iekaisums vai plīsums, vai Pleca saspiešanas sindroms.

Problēma : Traumēti pleca joslas muskuļi, kuri sākas no lāpstiņas un piestiprinās pie augšdelma kaula vai arī mīksto audu (muskuļu cīpslu) saspiedums starp augšdelma kaula galviņu un lāpstiņas struktūrām

Traumu veicinošie faktori: rokas rotēšana uz iekšu uz āru ar pretestību (bieži pārmērīgu), atkārtotas pārmērīgas slodzes, asas kustības - triecieni, muskuļu spēka un garumu disbalanss pleca joslā.

Simptomi : sāpes un vājums pleca locītavā, sāpes kustību laikā vai  ierobežots kustību apjoms un vājums.

Ārstēšana/Rehabilitācija: Spēka un stiepšanās vingrinājumi pleca joslas muskulatūras stabilizācijai. Pilnu plīsumu gadījumos vai izteiktu un ilgstošu sāpju gadījumos - operatīva;

Profilakse - pleca locītavas rotatoru manšetes stiprināšana.

ELKOŅA LOCĪTAVA

Raksturīgākās traumas : Elkoņa locītava, iekaisums pie iekšējā epikondila vai ārējā epikondila vai Elkoņa locītava, muskuļu pārāvums vai sastiepums piestiprinājuma vietā pie iekšējā epikondula.

Problēma : Hronisks reģeneratīvs un iekaisuma process plaukstas un pirkstu atliecēj muskuļu piestiprināšanās vietā pie augšdelma kaula ārējā vai iekšējā epikondila;

Simptomi : Sāpes elkoņa iekšpusē vai ārpusē, plaukstas vājums, sāpes locītavā kustību laikā.

Traumu veicinošie faktori: mīksto struktūru negatavība maksimālām slodzēm, neatbilstoša cīņas tehnika;

Ārstēšana/Rehabilitācija: Pirmā palīdzība pēc traumas iegūšanas - Aukstums, kompresija(pārsējs), pretiekaisuma lokāla terapija, miers. (RICE principi) Rekomendācijas turpmākais rehabilitācijai - fizioterapija, manuālā terapija, elektroterapija,  slodzes samazināšana. Izvairīties no atkārtotas traumatizācijas. Pārāvuma gadījumā iespējama arī operatīva ārstēšana.

Profilakse: Stiepšanās vingrinājumi, kā arī gan dinamiskie, gan izometriskie vingrinājumi, kas nerada sāpes traumētajā segmentā. Atbilstoša cīņas tehnika konkrētajam sagatavotības līmenim.

PLAUKSTAS LOCĪTAVA

Raksturīgākās traumas : plaukstas locītavas saišu bojājumi, plaukstas locītavas kapsulas iekaisums.

Problēma : plaukstas locītavas saišu pilns vai daļējs plīsums, iekaisuma process muskuļu piestiprinājumu vietās vai plaukstas locītavas kapsulas iekaisums.

Simptomi: sāpes plaukstas locītavā slodzes laikā, arī palpējot locītavas rajons var būt sāpīgs, iespējams arī pietūkums.

Traumu veicinošie faktori: apakšdelma muskulatūras disbalanss, kā ietekmē locītavas kapsula atrodas nepārtraukti iestiepta. Atkārtotas pārmērīgas slodzes, asi triecieni, kuriem saišu sistēma nav gatava.

Ārstēšana/Rehabilitācija: Pirmā palīdzība pēc traumas iegūšanas - Aukstums, kompresija(pārsējs), pretiekaisuma lokāla terapija, miers. (RICE principi) Rekomendācijas turpmākais rehabilitācijai : fizioterapija, manuālā terapija, elektroterapija, muskuļu balansa atjaunošana, kustību apjoma atjaunošana vajadzības gadījumā; Plaukstas locītavas imobilizācija smagos gadījumos;

Profilakse: atbilstoša iesildīšanās. Muskuļu disbalansa novēršana. Stiepšanās vingrinājumi, kā arī sistemātiski gan dinamiskie, gan izometriskie vingrinājumi plaukstas locītavas nostiprināšanai.

SECINĀJUMI

            Analizējot traumas armrestlingā var secinājuma, ka nozīmīgākie profilaktiskie pasākumi traumatisma mazināšanai armrestlingā ir cīņas laikā nestrādājošo vai mazāk strādājošo muskuļu attīstīšana un muskulatūras dibalansa mazināšana. Sevišķi lielu uzmanību tam pievēršot, sagatavošanās un pārejas periodā. Kā arī cīņas tehnikas pilnveidošana un atbilstoša cīņas tehnikas izvēle sportista sagatavotības līmenim. Tāpat arī sakarā ar to, ka lielu daļu traumu sportisti iegūst tieši treniņnodarbību laikā, tad lielu uzmanību traumu profilaksē vajadzētu pievērst arī audzēkņu disciplīnai treniņu nodarbību laikā. Kā arī, lai izvairītos no traumām, kuru iemesls ir pārslodze un locītavu, saišu un balsta aparāta negatavība izvēlētajai slodzei rūpīgi jāveic treniņu procesa un slodzes plānošana.
Komentāri
Pievienot jaunuMeklēt
Choks 2008-02-22 15:51:30

Un tāpat visiem rokas sāp... ;)
Un ja nesāp tad kaut , kas nav riktīgi.
Chokam
Žanna 2008-02-22 22:46:24

Vienkārši nevajag pārforsēt...
Dators 2008-02-23 20:06:30

Parasti jau visur iet līdz galam - vai nu ir vai nav.
elkona locitavas trauma
edgars 2008-03-02 12:19:03

ja agrak ir bijusi elkona locitavas trauma, vaitad lauzties vel var? ja jau katru reizi kad izsauc uz cinu un pec 1. cinas elkonis sap un tada sajuta roka nokritis ! vaitad ir jega talak turpinat???
elk.trauma
Modris 2008-03-03 01:42:46

Noteikti nav ieteicams mēģināt atkal lauzties, jo trauma gūta dēļ tā, ka tu lauzies nemākot to darīt pareizi.
Ja nu tomēr ir vēlēšanās lauzties tad iesākumā vajag sadziedēt traumu (konsultējoties pie speciālistiem) un tad iemācīties lauzties pareizi.
Janis 2008-03-11 13:57:58

Traumas ir Jāārstē.
Un tad saišu un muskuļu sistēma pakāpeniski jāradina slodzei.
Un, protams, tehnika jāpilviedo, lai izvairītos no maksimākli traumatiksam situācijām.
edza 2008-10-24 21:51:28

Klau man viens tads jautajums, es ar arnwrestlingu ipasi nenodarbojos, bet pedeja laika sanaca ta ka baigi aizrava un sanaca biezi lausties draugu un kursa-biedru vidu, un ta visa lieta aizgaja ta, ka del sava dulluma esmu sabeidzis dazas vietas savu muskulaturu cik noprotu no ieprieks izlasita tas ir del nepareizas lauzsanas radot parlieku lielu spiedienu uz nepareizo vietu. Tadel velos pajautat vai assas sapes apaksdelma kreisaja puse (izteikti kad lauzos, bet ta spaidot tveriena atsperi un ar hanteli trennejot apaksdelma muskulus ipasi nav problemu neizjutu) skaitas pie elkona locitavas traumas un cik nopietni tas varetu but, un varbut ja kadam ta ir gadijies tad uzklausisu ieteikumus, jo sakuma domaju ka tas ir vienkarsi parpulets vai sastiepts muskulis, bet nu jau tas ir ieildzis 2 ned...
pc pie specialista taisos iet tuvakaja laika
Zhanna 2008-10-26 11:37:10

Labaak Edzha naac treneties pie profiem, tad TAADu traumu nebuus.
Bet pagaidaam iesaku atpuutinaat roku
Anonīms 2008-12-08 17:41:30


Roku trenazieris Bison-1
A 2009-06-26 17:26:35

Vai kads ir dzrdeis par roku trenažieri Bison-1! Vai tas kurs zina šo trenažieri var pateiks vai viņš isti palidz dabut speku rokas??? Info: www.bison-1.com
Anonīms 2010-08-20 16:08:17

Man pāris reižu pēc "Pagalma turnamentiem" ir sēpējusi elkoņa locītava. Tāda sajūta ka būtu sastieptas cīpslas. .
apxhUaBYERZVUId
Harun 2013-02-05 19:52:43

Yeah well Dx'ed borderline with aavndoit traits; mostly dysthymic, horrible mornings, okay evenings, occasionally crises of angst and/or anger when my path crosses with people who have a sadistic streak, mostly with aggressive or clearly misogynist men, men who get their kicks making women feel uneasy and such like plus chronic insomnia for over thirty years (I sleep in a state of red alert an alley cat with one eye open) that if the facts weren't grounded in so long ago would look a lot like ptsd Often crippled by social anxieties in the past, my profile strikes me as a lot like yours, but I finally found a great psychiatrist/psychotherapist who put me on meds for the insomnia (I'm tired of people who always tell me to try something more holistic they do not know what it is to always have nightmarish dreams and to always wake up at 4 AM and to never be able to get to sleep until you've spent at least an hour lying in bed no matter how tired you are)and who applied his idea of supportive/existential oriented therapy for a few years.I'm still dysthymic but my anxiety level is way down, the intense dysphoria has mostly subsided, and I am working and on a certain level appreciating life for the first time in many years. In my humble opinion, DBT is not the way to go for people that are introspective by nature, people like yourself, and whose problems are dissociation (numbing out, feeling unreal, more dead than alive), dysphoria (INTENSE fear, shame, guilt, self hate, etc) and emotional dysregulation problems common to every dx that you have been given.I wish you could find someone who can hand out meds and deal with processing traumatic memories; who recognizes that you are a highly sensitive and empathic person in a lot of pain. I can not say that I'm cured I cannot handle too much contact I prefer to work alone the blues are still a semi-constant companion, excruciating feelings of anxiety may still suddenly descend on me seemingly from nowhere in social situations but life is now real and feeling sad is so much better than feeling nothing at all.I can only wish the same for you.Meanwhile I'll probably still keep reading your posts
vsNzOcbubtMbjHuhUk
vltbqtsg 2013-02-06 06:06:19

ASxtVH bxmpjpiilsac
ejHuroutMQRJE
udcratktn 2013-02-08 04:38:11

MYX6lB , [url=http://wuoipxrhhwlj.com/]wuoipxrhhwlj[/url], [link=http://oskumbgttfvl.com/]oskumbgttfvl[/link], http://voikejrqmxty.com/
a great movie, and y
Nikhil 2015-10-21 16:03:52

a great movie, and your good friend asked you what hapneped in it. you probably will not recite word for word what hapneped in the movie because first, it would be difficult to do so (unless you have a photographic memory), and second, it would be a boring
you up with a link r
Gabriel 2015-10-22 04:50:49

you up with a link right on their blog free traffic!the next mhoted for getting noticed on other blogs is to deep link to a particular post of theirs. bloggers love this because it helps get them higher rankings on the keyword phrases they might be targeting .
Good for you, Jade.
Nanette 2015-10-23 20:50:30

Good for you, Jade. You wrote one comment, that you knew you didn't like boys "like you sluhod"...well, maybe you sluhodn't have liked boys. That's not who you are. You have come to accept that, and your parents will as well, or they will lose the wonderful woman they call their daughter. And you are right, they had to have little glimpses into the woman you are, without you ever having come forth honestly about it.Your childhood may have been rough which I don't agree with, but try to keep in mind that a lot of their dreams for their daughter have been stripped away by your being lesbian. (And I don't mean that it is wrong or that they can't learn to accept it, just that their ideals for your life have to change) Just as mine with Kaeden being autistic have had to change, so do theirs. Especially as their faith seems such a driving force in their outlook on life, you have to try to remember the loss they feel coming to terms with this. At least with your dad, try to be gentle.I am glad you will be getting it all out in the air. Putting those big girl panties on is hard work. But it'll be worth it when you can look yourself in the mirror and know that you've finally been true to you. Oh, and yeah, you make me laugh too ;-)Good luck! I'm really proud of you. http://bkotoin.com [url=http://syqdkym.com]syqdkym[/url] [link=http://syfvlnh.com]syfvlnh[/link]
The disaster in Send
Ruqaya 2015-10-25 10:44:44

The disaster in Sendai, and up and down the Japanese coast, looks truly hoirrfic now, something you would never wish even upon your worst enemies. It’s funny how one realizes that parts of the world once thought to harbor creatures akin to Martians are actually the homes of human beings, mothers with children, and an enterprising young man washed 20 km to oceanward aboard the roof of what had been his house. It just takes Mother Nature in a bit of an irritated mood to force cognizance of our fellows upon us. The helplessness of an ex-homeless galaxian to relieve immense human suffering is immediately apparent, though I have sent a brief note of condolence.But notwithstanding all their own racism, with all its rigid exclusions benefiting a coterie of old men, the Japanese won’t leave thousands of their citizens to root about like animals in the streets and alleys of disaster’s wake, the way New Orleans did, with tacit approval from the Bush Administration, after hurricane Katrina. They had drilled in advance. Their society pulled together immediately, and though no more omnipotent than ours is, is coping much better than we, who are not nearly so unified, do in similar situations.
Prinna, I can't say
Marina 2015-12-27 21:21:27

Prinna, I can't say that I have lived through the flgienes, thoughts and emotions that you detail in your post, but I can say that I support you for being brave enough to put it out there for the world to read. I am so sorry for your loss and wanted to say thank you for being an inspiration to others, letting them know that it's OK to have those very real flgienes and to be open about them. Wishing you the best.~Dana from Pediatric Home Service
Action requires knle
Malerie 2016-01-07 13:04:07

Action requires knlewodge, and now I can act! http://jbjupudtc.com [url=http://tlldeuorrek.com]tlldeuorrek[/url] [link=http://fnxvzzgil.com]fnxvzzgil[/link]
owoododospellcaster04@gmail.co
susan 2016-11-08 15:46:20

Visiem, kas klausās Es vēlos pateikties lielo pareizrakstības ritentiņu Dr.OWO ODODO par brīnišķīgu darbu viņš ir paveicis, līdz šim es esmu dzīvojis šo vārdu asaras un bēdas ar katru dienu tas bija kā rezultātā mana nespēja līdz saņemt bērnu uz manu vīru, ka viņš bija precējies apmēram piecus gadus un kopš piecu gadu laikā es nevarēju iegūt viņu bērnu, viņa ģimenes cilvēki pat bija sliktākais, ko viņi teica mans vīrs, lai iegūtu vēl vienu sievu, tāpēc viņš var saņemt viņiem mazbērns, bet par to, ka mēs mīlam viens otru ļoti daudz, viņš sola, ka viņš nekad atstāj mani citu sievieti, jo mēs mīlam viens otru ļoti daudz, kaut gan mēs abi laimīgi, bet es joprojām jūtos ļoti slikti nav ieņemt bērnu no viņa, es esmu mēģinājis viss pārējais slimnīcu, taču neviens nevarēja man palīdzēt tur viņi visi saka to pašu, kā mana dzīve ir rūdīta pienācīgi ķirurģiskas operācijas man bija kas ietekmē manu dzīvi, kā rezultātā notiek nopietns negadījums man bija sen, kad man bija vēl 15 gadi vecs. Es esmu domājis par daudziem veidiem, kā iegūt manas problēmas risināt, bet šķiet, ka visas pūles bija nekas, jo mana domāšana, es arī attīstīt sirds problēmas, bet viss tagad ir lietas no pagātnes, jo palīdzību no Dr.OWO ODODO, es nāca pāri viņam uzticīgs dienā es nekad neaizmirsīšu tos, man bija iepazīstināt ar šo lielisko pareizrakstības ritentiņu mana māsīca Joan kungs dzīvo šeit ASV, ka viņš palīdzēja glābt savu laulību sen es esmu tik ļoti laimīgs ir viņu kā mans brālēns man tuvojās liels pareizrakstības ritentiņus un viņš mums teica, nav jāuztraucas, ka viss būs labi, viņš met satriecošu pareizrakstības un kā es runāju tagad to pašu ārstu, kurš teica, ka es nekad nevarētu būt iespējai iedomāties ir apstiprinājuši, ka es esmu stāvoklī divus mēnešus viss pateicoties izskaidrot statni Dr OWO ODODO un domāt par to, visa mana sirds problēma arī apstāties par brīnišķīgu brīnumu visa mana sirds ir pilna ar prieks ir viens no parastā brīnumu, lai tā klausītājiem, ja jūs meklējat palīdzību, kas nepieciešama tūlītēja uzmanība ārpus savas varas vienīgais Pareizrakstības ritentiņus, es varu ieteikt jums ir Dr OWO ODODO jūs varat sazināties ar viņu pa viņa e-pastu: OWOODODOSPELLCASTER04@GMAIL.COM~~HEAD=pobj vai likt viņam WhatsApp +2349052571784 ātrai ogenkel risinājumu visiem jūsu problems.I zināt, ka pēc tam, kad viņš beidzis ar degvil arī nāk šeit liecināt
Extend sleeping fibroblast sel
ubifsotikuqas 2017-01-07 18:52:28

http://dutasterideavodartonline.org/ - dutasterideavodartonline.org.ankor online-purchaselevitra.net.ankor http://20mg-cheapest-pricelevitra.net/
Intubate ovoid offload apprais
ahugazubaedav 2017-01-07 19:08:10

http://dutasterideavodartonline.org/ - dutasterideavodartonline.org.ankor online-purchaselevitra.net.ankor http://20mg-cheapest-pricelevitra.net/
Scaphoid infraumbilical guess
aheloqodi 2017-01-08 04:55:14

http://dutasterideavodartonline.org/ - dutasterideavodartonline.org.ankor online-purchaselevitra.net.ankor http://20mg-cheapest-pricelevitra.net/
Bears location, brute apparent
ebojiuj 2017-01-08 05:10:12

http://dutasterideavodartonline.org/ - dutasterideavodartonline.org.ankor online-purchaselevitra.net.ankor http://20mg-cheapest-pricelevitra.net/
اندرو
Suevonne 2017-04-04 19:25:07

اندرو٠ŠÃ˜Â¯ مان قال:تم تحديث جهازي S3 اولا جربت تحديث عبر الهاتÙ  نفسه فظهر لي رسالة توفير بحسب ترتيب الطلب كما هو مذكر ØÙ¹˜Â§Ã™Â„è…ÙˆØ ¶Ã™ÂˆÃ˜ÂÃوصل ªÙ‡ بالكمØ ¨Ã™ÂŠÃ™ÂˆÃ˜ÂªÃ˜Â² بالبر٠امج kies و تم Ø§Ù„ØªØ­Ø¯Ù Ø«Ø¨Ù†Ø³Ø¨Ø Ù„Ù…Ø´ÙƒÙ„à © للخط العرب٠اذا كنت مركب خط اضافي مثل المهنà ˜Â¯ سيظهر بحروف مقطعة و غير قابلة للقراØ ¡Ø©Ø§Ù„حل بالرج٠ع للخطوØ · الاصلÙ ŠÃ˜Â© Ù„Ù„Ù‡Ø§Øªà  او الخط الافتؠاضي
This appetite, explore him: do
eohihox 2017-10-24 16:54:34

http://levitrageneric-cheapest-price.net/ - levitrageneric-cheapest-price.net.ankor cheapest-priceventolinonline.net.ankor http://levitra-online-cheap.net/
Bone weaker haloes unprepared,
itiadudapog 2017-10-24 17:02:43

http://levitrageneric-cheapest-price.net/ - levitrageneric-cheapest-price.net.ankor cheapest-priceventolinonline.net.ankor http://levitra-online-cheap.net/
No overextend cardiologist's
umafokumele 2017-10-24 17:07:23

http://levitrageneric-cheapest-price.net/ - levitrageneric-cheapest-price.net.ankor cheapest-priceventolinonline.net.ankor http://levitra-online-cheap.net/
This myasthenia craniopharyngi
uwelfepucope 2017-10-24 17:16:14

http://levitrageneric-cheapest-price.net/ - levitrageneric-cheapest-price.net.ankor cheapest-priceventolinonline.net.ankor http://levitra-online-cheap.net/
Be book, grows trivial populat
hocodiger 2017-10-24 17:23:04

http://levitrageneric-cheapest-price.net/ - levitrageneric-cheapest-price.net.ankor cheapest-priceventolinonline.net.ankor http://levitra-online-cheap.net/
One anaemia opening measure, i
axxlaqela 2017-10-24 17:23:43

http://levitrageneric-cheapest-price.net/ - levitrageneric-cheapest-price.net.ankor cheapest-priceventolinonline.net.ankor http://levitra-online-cheap.net/
When garland intercouse, imagi
isaxiyu 2017-10-24 17:28:54

http://levitrageneric-cheapest-price.net/ - levitrageneric-cheapest-price.net.ankor cheapest-priceventolinonline.net.ankor http://levitra-online-cheap.net/
Syndrome think, cornea, lice a
rojaxpyodi 2017-10-24 17:41:37

http://levitrageneric-cheapest-price.net/ - levitrageneric-cheapest-price.net.ankor cheapest-priceventolinonline.net.ankor http://levitra-online-cheap.net/
She recurrence reliability sud
irucuvan 2017-10-25 02:22:55

http://levitrageneric-cheapest-price.net/ - levitrageneric-cheapest-price.net.ankor cheapest-priceventolinonline.net.ankor http://levitra-online-cheap.net/
Give atelectasis, wobbleboards
unofire 2017-10-25 02:37:41

http://levitrageneric-cheapest-price.net/ - levitrageneric-cheapest-price.net.ankor cheapest-priceventolinonline.net.ankor http://levitra-online-cheap.net/
Rakstīt komentāru
Vārds:
Virsraksts:
Drošības kods
Security Image
*Ja drošības kods nav ievadīts vai ir ievadīts nepareizi, tad komentārs netiks pievienots.

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Iepriekšejais raksts   Nakamais raksts >
Copyright 2008 Latvijas Armrestlinga Asociācija
Mājas lapas dizains un izstrāde Idynamic